Nuovargio sindromas ir Q kofermentas


 

 Labai dažnai manęs klausia ką reikia vartoti jei nuo ryto vos tik išlipus iš lovos jau esi pavargusi ,irzli ir dirgli,nėra net jėgų puodeliui paimti.Problema aiški  truksta Q 10.O kas gi tas Q 10 ? Kur jo yra?

 Rekomenduoju remdamasi savo medicinine darbo patirtimi naudoti Pagalbą širdžiai.Tai puikus papildas ,kurio sudėtyje yra netik Q10,bet ir B grupės vitaminai.Rezultatai akivaizdūs paremti mano ir mano vartotojų liudijimais. Kas yra Q 10  ir kokią nauda mūsų organizmu Šią medžiagą gamina mūsų pačių organizmas, kadangi ji būtina normaliam ląstelių gyvenimui užtikrinti, Q10 atlieka energijos nešėjo funkciją.  padedanti maisto medžiagas paversti pagrindiniu ląstelių energijos šaltiniu – adenozino trifosfatu (ATF). Nuo ATF kiekio priklauso visos ląstelių funkcijos, todėl, kai kofermento Q10 trūksta, ląstelės nebegali atlikti savo funkcijų ir atsiranda įvairių sveikatos sutrikimų. 


Stiprina širdies raumenį 

Labiausiai kofermentas Q10 reikalingas širdies ir kepenų veiklai, nes šie organai sunaudoja daugiausia energijos ir yra jautriausi jos trūkumui. Didžiausia kofermento Q10 koncentracija yra širdies raumens ląstelėse, smegenyse, kūno raumenyse, gimdoje, imuninėje sistemoje. 

Kofermentas Q10 pagerina širdies raumens funkciją ir nesukelia šalutinio poveikio bei nepageidaujamos sąveikos su kitais vaistais. Vartojant kofermentą Q10, galima sumažinti širdies bei kraujagyslių sistemą veikiančių medikamentų dozę. Pastebėta, kad žmonėms, vartojantiems kraują skystinančių preparatų, reikalingas didesnis kofermento Q10 kiekis. 

Puikus antioksidatorius 

Kofermentas Q10 pasižymi daug didesniu antioksidaciniu poveikiu nei vitaminas E, todėl jis ypač reikalingas kenksmingomis sąlygomis (cheminiais, mechaniniais teršalais, UV spinduliavimo užterštoje aplinkoje) dirbantiems ir gyvenantiems žmonėms. Jis padeda sumažinti laisvųjų radikalų poveikį organizmui. 

Kofermentas Q10 stabdo cholesterolio oksidavimąsi ir taip sumažina aterosklerozės tikimybę, be to, padidina organizmo ištvermę ir fizinį aktyvumąlJis padės aprūpinti širdies ir skeleto raumenis energija, padidins fizinį aktyvumą, sustiprins imuninę sistemą, todėl išvengsite širdies ligų, kurios atsiranda senstant organizmui. 

 Kofermentą Q10 rekomenduojame žmonėms, patiriantiems daug streso, rūkantiems, mažai judantiems, riebiai valgantiems, tiems, kurių kraujyje yra didelis cholesterolio kiekis, priklausantiems infarkto bei išeminės širdies ligos rizikos grupei, nes, vartojant cholesterolio kiekį mažinančių vaistų, kartu sumažėja ir kofermento Q10 sintezė kepenyse, todėl širdies raumuo negauna pakankamai energijos ir gali ištikti infarktas. Be to,kofermentas Q10 neutralizuoja neigiamą cholesterolio kiekį mažinančių vaistų poveikį organizmui (ypač kepenims). Kaip stiprus antioksidatorius jis pats mažina cholesterolio kiekį, todėl vaistų vartoti reikės mažiau

Keli istoriniai faktai 

KoQ10 1957 metais atrado F.Crane (JAV), 1978 metais už šį atradimą mokslininkui buvo suteikta Nobelio premija. Tais laikais buvo žinoma apie energinę KoQ10 reikšmę, tačiau tikrasis pažinimas prasidėjo tik 1990-aisiais, nes būtent paskutiniajame XX amžiaus dešimtmetyje kilo didžiausias susidomėjimas šia medžiaga, buvo įvertintos vartojimo galimybės. 
 

Kada gali trūkti kofermento Q 10? 

Daugiausia šios medžiagos „suvartoja“ širdis, kepenys, inkstai ir smegenys, kadangi šių organų veiklai palaikyti reikia daugiausia energijos. Tiesa, jau trisdešimtmečių organizme šios medžiagos gamyba pradeda mažėti. Pastebėta, kad jos kiekis sumažėja ir sergant kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, širdies ligomis, Parkinsono liga, plaučių ligomis, ŽIV/AIDS, vartojant kai kurių vaistų. 

Pikčiausi KoQ10 „priešai“ 

Be abejo, tai amžius, ligos, kuriomis sergame, tačiau, kaip minėjau, netgi vartojant kai kurių vaistų organizme ima trūkti kofermento Q 10. Bene ryškiausias yra statinų (cholesterolio koncentraciją mažinančių vaistų) poveikis. Vartojant šių vaistų, kofermento Q10 gamyba sumažėja net 40 procentų! Yra tyrimų, parodančių, kad kofermento Q 10 koncentraciją kraujyje sumažina ir kraujospūdžio bei kai kurių širdies ligoms gydyti vartojami beta blokatoriai. 

Ar įmanoma gauti kofermento Q 10 su maistu? 

Taip. Šios medžiagos daugiausia raudonoje mėsoje, kepenyse bei širdies raumenyje. Kofermentas Q 10 aukštoje temperatūroje suyra. Taigi, norėdami išsaugoti optimalų šios medžiagos kiekį maiste, neperkaitinkite jo. Beje, teigiama, kad žole mintančių gyvūnų organuose kofermento Q 10 kiekis didesnis nei gyvūnų, mintančių grūdais. Tačiau, net jei ant jūsų stalo kasdien puikuosis patiekalai iš žolėdžių gyvūnų organų, gauti pakankamą kofermento Q 10 kiekį vien tik su maistu praktiškai neįmanoma. 

Ar būtina vartoti kofermento Q 10 papildų? 

Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma. Jei esate jaunas ir sveikas žmogus, kol kas niekas negalėtų pasakyti ar kofermento Q 10 papildų vartojimas duotų kokių realių teigiamų rezultatų, tačiau gydytojai rekomenduoja vartoti šio papildo, jei: 

·   esate vyresnio amžiaus žmogus; 
·   nuolat patiriate didelius fizinius krūvius; 
·   sergate širdies ligomis, jūsų inkstų bei kepenų funkcija sutrikusi; 
·   sergate nutukimu, cukriniu diabetu, padidėjusio kraujospūdžio liga; 
·   sergate lėtiniu nuovargiu, anemija, skeleto raumenų nusilpimu; 
·   sergate onkologinėmis, infekcinėmis ligomis; 
·   sergate išsėtine skleroze, Alzheimerio liga; 
·   jums kraujuoja iš dantenų. 

Nors šių papildų perdozuoti praktiškai neįmanoma, rekomenduojama išgerti po 1–2 30 mg kapsules per dieną. Beje, atliekant kofermento Q 10 tyrimus, šalutiniai poveikiai pastebėti itin retai, jie buvo nedideli ir greitai išnykdavo. 

Moksliniai tyrimai, paremiantys kofermento Q 10 vartojimą 

Hipertenzija: Moksliniai tyrimai parodė, kad kofermentas Q 10 šiek tiek sumažina kraujo spaudimą (sistolinį, vadinamąjį viršutinį, bei galimai diastolinį, dar vadinamą apatiniu). Ištyrus grupę arterine hipertenzija sergančių žmonių paaiškėjo, kad jų kraujyje yra sumažėjęs kofermento Q 10 kiekis, tačiau nėra žinoma, ar maža KoQ10 koncentracija gali paskatinti kraujospūdžio padidėjimą. 

Alzheimerio liga: Perspektyvieji moksliniai tyrimai rodo, kad KoQ10 papildai gali sumažinti (bet ne išgydyti) demencijos (intelekto kritimas) simptomus žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga. Prieš rekomenduojant KoQ10 papildus vartoti šiuo tikslu reikia atlikti papildomus tyrimus.    

Stenokardija (krūtinės angina): Preliminarūs mažos apimties moksliniai tyrimai parodė, kad KoQ10 gali sumažinti stenokardijos simptomus ir padidinti fizinio krūvio toleravimą. Prieš rekomenduojant KoQ10 papildus vartoti šiuo tikslu reikia atlikti papildomus tyrimus.     

Krūties vėžys: Keletas mokslinių tyrimų parodė, kad krūties vėžio pažeistame audinyje arba sergančių žmonių kraujyje yra sumažėjęs KoQ10 kiekis. Kai kurie tyrėjai tikisi, kad kofermento Q10 papildų vartojimas gali būti naudingas. Vis dėlto nėra žinoma, ar KoQ10 koncentracijos sumažėjimas susijęs su konkrečia liga, ar tai tik bendras organizmo atsakas į vėžį, padedantis kovoti su liga.    

Miokardo infarktas: Nedidelės apimties moksliniai tyrimai parodė, kad, pradėjus vartoti KoQ10 papildų trečią dieną po įvykusio miokardo infarkto, sumažėja ritmo sutrikimų, pakartotinio miokardo infarkto rizika. Prieš rekomenduojant KoQ10 papildus vartoti šiuo tikslu reikia atlikti papildomus tyrimus. 

Migrena: Kai kurie moksliniai tyrimai parodė, kad KoQ10 papildų vartojimas gali būti naudingas migrenos priepuolių profilaktikai bei jiems gydyti. Prieš rekomenduojant KoQ10 papildus vartoti šiuo tikslu reikia atlikti papildomus tyrimus.

Parengė vidaus ligų gydytoja rezidentė Viktorija Matulevičienė
        
"Sveikas žmogus" 2007 m. Nr. 9  
   
   


Forever ,,VITAL 5 "grupė

Forever sveikatingumo konsultacinis kabinetas

FVS  Aušrytės Vanagienės  verslo ir sveikatingumo  konsultacinis kabinetas,PanevėžysNemuno g.79"Tavo verslo centras" 203 kab. 

Sveikatingumo paslaugos

 Aromaterapija
 Veido masažas
  Indvidualios konsultacijos 
  Rekomendacijos   sveikatingumo  klausimais
  Organizmo valymo programo
  Svorio reguliavimo programos 
 Nemokamos konsultacijos

Straipsniai